Screenshot 2022 05 18 At 1347 53
Mayıs 18. 2022

Merkezi İsviçre’de bulunan Oncompass Medicine, BC Platforms ve merkezi Finlandiya’da bulunan Euformatics Yeni Nesil Dizileme (NGS) proseslerini geliştirmek için ortaklaşa ihale kazandı.

Avrupa Birliği tarafından Horizon2020 Instand-NGS4P projesi kapsamında 8 milyon € ile finanse edilen ihale yedi tanınmış Avrupa onkoloji merkezinden oluşan bir konsorsiyum tarafından başlatıldı*. Projenin hedefi tıp doktorlarını tedaviye ait kararlar almakta desteklemek için entegre bir standartlaştırılmış iş akışı geliştirerek kanseröz hastalıkların yeni nesil dizilemesinin faydalarını en uygun hale getirmektir.

2020’de başlatılmış olan proje bu yıl bir açık piyasa ihalesinde yeni nesil dizilemede uzmanlığı olan şirketlerin seçilmesi etabına ulaştı. Piyasanın üç hâkimi  - BC Platforms, Euformatics ve Oncompass Medicine – güçlerini birleştirmeye ve ihaleye birlikte cevap vermeye karar verdi. Şirketlerin birleşik know-how’ı, hassas onkolojide kazanılan uzmanlık ve deneyim, genomik veri yönetimi ve NGS veri kalite kontrolü inceleme görevlilerini ikna etti. Üç şirket tarafından kurulan AB-Onko-Platform konsorsiyumu biyoinformatik analizi ve entegre raporlama alanlarında en yüksek puanları aldı.

Bu proje ile, Oncompass Medicine onkoloji uzmanlarının kanser hastaları için kişiselleştirilmiş terapileri en kaliteli tanı koyma ve bilişim araçları ile seçmesine yardım etmek için çalışmasına devam edecektir.  

* Konsorsiyumun üyeleri şunları içerir: Graz Tıp Fakültesi, Floransa Üniversitesi, Milan-Bicocca Üniversitesi, Hollanda Erasmus Üniversitesi Tıp Merkezi, Kiel Christian-Albrecht Üniversitesi, Almanya St. Anna Çocuk Kanser Araştırma Enstitüsü, ve Fransa Léon Bérard Merkezi.

Önceki Sonraki

Daha fazla oku

Hakkımızda

Öykümüz

2003— —2024

Oncompass Medicine kanser hastalarının kişiselleştirilmiş tedavisine yardımcı olan karar destek ve teşhis koyucu tıbbi cihazların geliştirilmesiyle uğraşan bir İsveç medikal girişimidir. 

Daha fazla bilgi