AEL nedir?

Aggregated Evidence Level (AEL) değerinin geliştirilmesi esnasında, algoritma ilgili kanıtları önceden tesis edilmiş, düzenlenmiş ve parametize edilmiş veri tabanına dayalı olarak seçer, daha sonra bilgilerin önemini biyolojik esaslara ve hastaya benzerlik ölçüsüne göre ağırlıklandırır. Bu, AEL’in belirli bir gen bozukluğunun önemini ve ilişkili ilacın etkinliğini destekleyen ilgili açıklamaların ölçüsü ve sayısıyla orantılı olarak –genlere, hedeflere ve ilaçlara tahsis edilmiş– bir değer sayısı olduğu anlamına gelir. 

AEL değerleri hastanın olgusu ile ilgili maddelere ilişkin olarak da kolayca hesaplanabilir. Maddelerin AEL değerini belli ilaca, tümör tipine, sürücülere ve hedeflere ilişkin olarak ilgili çağrışımlar (ve AEL) özetlemek suretiyle elde ederiz.

AEL değerlerine istinaden, moleküler değişiklikler, hedefler ve aktif maddeler objektif ve çoğaltılabilir bir şekilde sıraya konulabilir. Bu, algoritmanın mevcut bilimsel verilerin düşük kanıt seviyesi olduğu veya hastanın tümöründe daha fazla sürücü dönüşümünün mevcut olduğu zamanlardaki olgularda dahi tedaviye ait karar almayı desteklediği anlamına gelir.

Daha fazla oku

Hakkımızda

Öykümüz

2003— —2024

Oncompass Medicine kanser hastalarının kişiselleştirilmiş tedavisine yardımcı olan karar destek ve teşhis koyucu tıbbi cihazların geliştirilmesiyle uğraşan bir İsveç medikal girişimidir. 

Daha fazla bilgi