Oncompass Medicine

Oncompass Medicine kanser hastalarının kişiselleştirilmiş tedavisine yardımcı olan karar destek ve teşhis koyucu tıbbi cihazların geliştirilmesiyle uğraşan bir İsveç medikal girişimidir. 

Oncompass kanser hastaları için kişiselleştirilmiş tedaviye ait karar alma sürecinin kolaylaştırılmasında başarılı olduğu kanıtlanan yapay zekâya dayalı bir tıbbi cihazı geliştiren ilk kurumdur. Sonuçların verimliliği için, Oncompass karmaşık bir karar destek sistemi ile birlikte bir kalite güvence prosedürü geliştirmiştir. 

2021

Avrupa’daki en geleceği parlak teknolojik girişim; Oncompass Medicine, şirketimizin kanser hastalarının hedefe yönelik terapi seçimi için geliştirdiği yazılım ile Future Unicorn Ödülünü kazandı.

2020

Oncompass onkoloji yazılım sistemi 2019’da Macar İnovasyon Derneğinin Enformatik İnovasyon Ödülünü kazandı.

2020

ASCO (Amerika Klinik Onkoloji Derneği) konferansında Paris Marie Curie Enstitüsü ile işbirliği halinde yapılan, Yapay Zekâya dayalı Oncompass tıbbi yazılımının yalnızca terapistin işini kolaylaştırmakla kalmayıp yeni bir tıbbi yöntem olarak dijital terapi planlamanın kanser hastalarının tedavisinin etkililiğini arttırdığını kanıtlayan klinik araştırma sonuçlarını sunduk.

2020

Dijital terapilerin yerel geliştirilmesi uğruna, İnovasyon ve Teknoloji Bakanlığı, Macaristan’ın önde gelen tıp üniversitesi ve Oncompass Medicine işbirliği için stratejik bir sözleşme imzaladı.

2020

ESMO (Avrupa Tıbbi Onkoloji Derneği) kongresinde sunulan sonuçlara göre, Oncompass Medicine tıbbi yazılımı ile yapılan dijital terapi planlaması kanser hastası olan çocuklara rutin bir şekilde uygulanabilir. Programa katılan çocukların yarısından fazlasında profesyoneller moleküler muayene ve dijital terapi planlaması olmasa hesaba katılamayacak olan hedefe yönelik tedaviler belirtmiştir.

2019

11 Ekim günü, Oncompass karar destek yazılımına onkolojide yapay zekâ uygulanması konusunda Bangkok’ta yapılan ASCO (Amerika Klinik Onkoloji Derneği) “Onkolojide Çığır Açan İnovasyonlar” uluslararası konferansında en iyi özet ödülü verildi.

2019

Oncompass Medicine Vişegrad Grubu inovasyon ve genç yenilikçi şirket GET IN THE RING V4! yarışmasında birinciliği kazandı.

2017

itibarıyla, Macar tıbbi-biyoteknolojik girişim olarak, konsorsiyum ortaklarımız Ulusal İnovasyon Onkojen ve Hassas Onkoloji Programında önde gelen iki onkoloji enstitüsüdür.

2016

Moleküler teşhis koyma muayenelerinin değerlendirmesi ve etkin terapi seçimi için Oncompass enformatik cihazının ilk sürümü 2016’da Silikon Vadisinde kişiselleştirilmiş tıbbi hizmet dünya konferansında tanıtıldı.

2012

Oncompass Medicine kurucusu ve lideri Dr. István Peták olağanüstü fikri eserler yaratan ve yeni bilgileri pratiğe döken profesyonellere verilen Gábor Dénes ödülünü aldı.

2010

Kişiselleştirilmiş terapilerin uygulanması için gereken teşhis koyucu muayenelerin özeti Nature Reviews isimli bilim dergisinde yayınlandı.

2003

Yurtdışından Macaristan’a dönen tıbbi araştırmacılar hastaların yerel ve uluslararası biyomedikal araştırmaların sonuçlarına erişim hakkını savunma inancıyla 2003 yılında Oncompass Medicine şirketini kurdu.

2003

Oncompass Medicine araştırmacıları Macaristan’da akciğer kanseri hastası olgularında ilk başarılı hedefe yönelik terapi olanağını rapor eden ilkler arasındaydı.

Daha fazla oku

Hakkımızda

Öykümüz

2003— —2024

Oncompass Medicine kanser hastalarının kişiselleştirilmiş tedavisine yardımcı olan karar destek ve teşhis koyucu tıbbi cihazların geliştirilmesiyle uğraşan bir İsveç medikal girişimidir. 

Daha fazla bilgi