Asco Breakthrough

Ödüller

ASCO Onkolojide Çığır Açan İnovasyonlar

ASCO (Amerika Klinik Onkoloji Derneği) Bangkok’ta 2019 yılı Ekim ayında “Onkolojide Çığır Açan İnovasyonlar” isimli bir konferans düzenledi. Konferansta yapay zekânın tıbbi uygulaması gibi yeni alanlar tartışıldı. Oncompass Medicine Hungary Ltd. şirketinden araştırmacılar organizatörlerin özel ödülünün desteği ile bilimsel program dâhilinde tümördeki eşsiz gen bozukluklarına istinaden kanser hastaları için en uygun hedefe yönelik kişiselleştirilmiş tedavinin seçiminde terapistlere yardımcı olması için tasarlanmış olan  "RealTime Oncology Treatment Calculator” isimli özel tıbbi yazılımını sundu.

Macaristan’da geliştirilen bu yazılım Avrupa Birliği’nde tescilli bir tıbbi cihazdır, şu anda 24000 biyomedikal esasa dayalı olarak 1200 aktif maddeden en uygun tedavileri seçmektedir. Sistem hastaların eksiksiz hassas onkoloji sürecini destekler. 

Daha fazla oku

Hakkımızda

Öykümüz

2003— —2024

Oncompass Medicine kanser hastalarının kişiselleştirilmiş tedavisine yardımcı olan karar destek ve teşhis koyucu tıbbi cihazların geliştirilmesiyle uğraşan bir İsveç medikal girişimidir. 

Daha fazla bilgi