Labor1 1
Nisan 21. 2022

Bir Macar katılımcı da yapay zeka konulu Washington zirvesine katılacak

Oncompass Medicine'in kurucusu ve bilimsel direktörü, kanser araştırmacısı Dr. István Peták, 25-28 Nisan 2022 tarihleri ​​arasında Washington DC'de düzenlenecek AB-ABD Zirvesi'ne AB heyetinin bir üyesi olarak katılacak. Bu zirve, yapay zeka tabanlı teknolojiler için tek bir uluslararası düzenleyici çerçevenin hazırlanmasına odaklanıyor.

Dr  Petak Istvan Portre7 Foto Falus Kriszta

AB heyetine, Avrupa'daki 35.000 dijital işletmeden oluşan profesyonel bir dernek olan DigitalEurope Direktörü Cecilia Bonefeld-Dahl başkanlık edecek. AB delegasyonu, uluslararası düzeyde olağanüstü sonuçlar elde etmiş Avrupalı ​​teknoloji şirketlerinin yöneticilerini içeriyor. Dr. István Peták'ın liderliğinde Oncompass Medicine, Realtime Onkology Treatment Calculator yazılımının geliştirilmesi için birçok prestijli ulusal ve uluslararası inovasyon ödülü kazandı. Oncompass Medicine2021, diğerleri arasında Avrupa'nın en umut verici teknoloji şirketi olarak Future Unicorn Ödülü'nü kazandı ve son olarak Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Oncompass yazılımını tıpta en son devrim niteliğindeki atılım olarak nitelendirdi.

Zirve heyeti, AB'nin ABD Büyükelçisi tarafından ağırlanacak ve ABD Kongresi üyeleri, ilgili Beyaz Saray danışmanları ve ABD Dışişleri ve Ticaret Departmanlarının temsilcileriyle bir araya gelecek. Washington toplantısında, AB ve ABD'li politika yapıcılar, yapay zekanın güvenli ve etkin kullanımı için tek bir yasal çerçeveyi tartışıyorlar. Tek düzenlemenin acil hedeflerinden biri, teknoloji şirketlerinin ve çözümlerinin her iki kıtada da mümkün olan en kısa sürede pazara girmesini sağlamaktır. Bu, Oncompass Medicine yazılımı gibi tıbbi gelişmeler için özellikle önemlidir.

Dr. István Peták şunları vurguladı: "Kanser insanlığın ortak düşmanıdır, bu yüzden onunla birlikte savaşmalıyız. Kanserle mücadele her iki kıtada da bir önceliktir. Avrupa Birliği yakın zamanda "Missionon Cancer"adlı kanser programını benimsemiştir ve Birleşmiş Milletler Devletler, Başkan Joe Biden'ın kendisine yakın olan "Cancer Moonshot" programını başlattı: ilk doğan oğlunu beyin kanserinden kaybetti. Doktorlar ve araştırmacılar olarak, en son keşiflerin, tedavilerin sağlanması için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız ve çözümler dünyadaki tüm hastalara mümkün olan en kısa sürede ulaşıyor olmalı. Çoğu tıbbi cihaz ve ilaç Amerika Birleşik Devletleri'nden Macaristan'a geliyor. Şimdi Macar araştırmacılar tarafından geliştirilen bir tıbbi cihaz nihayet Amerika Birleşik Devletleri'ne geliyor. 

Dr. István Peták, ABD'deki en büyük tıp okulu olan Chicago'daki Illinois Üniversitesi'ne (UIC) yakın zamanda Farmakoloji Profesörü seçildi. Dr. Peták'ın ana hedeflerinden biri, Oncompass Medicine'in Amerika Birleşik Devletleri'nde kendi özel yazılımlarıyla ABD pazarını fethedebilmeleri için bir şirket kurmasıdır.

Dr. István Peták ve ekibi, moleküler tanı sonuçlarını sistematize ederek ve değerlendirerek onkologların her kanser hastası için en etkili kişiselleştirilmiş tedaviyi seçmelerine yardımcı olan yapay zeka tabanlı bir yazılımı (Gerçek Zamanlı Onkoloji Tedavi Hesaplayıcı) geliştirdi.

Dr. István Peták liderliğindeki Oncompass Medicine, Realtime Onkology Treatment Calculator yazılımının geliştirilmesi için birçok prestijli ulusal ve uluslararası inovasyon ödülü kazandı. 2019'da Amerikan Klinik Onkologlar Derneği (ASCO) Ödülü'nü aldı ve Get in the Ring'i kazandı! V4 ödülü. 2020'de BT İnovasyon Ödülü'ne ek olarak OCM, Macaristan'da Tibor Gyurós Ödülü'ne layık görüldü ve 2021'de Avrupa'nın en umut verici teknoloji şirketi olarak Future Unicorn Ödülü'nü kazandı.

Önceki Sonraki

Daha fazla oku

Hakkımızda

Öykümüz

2003— —2024

Oncompass Medicine kanser hastalarının kişiselleştirilmiş tedavisine yardımcı olan karar destek ve teşhis koyucu tıbbi cihazların geliştirilmesiyle uğraşan bir İsveç medikal girişimidir. 

Daha fazla bilgi